Moderator: MaxFloRec

28 mar 2009, 00:44
MaxFloFriend
  • Podziękował : 0 razy
    Otrzymał podziękowań: 0 razy

mnie się podoba koncept. Tak jak mówił infrawizjer, dobra tonacja kolorów jest dobra dla oka. Przyciemniłbym drzewo (odwraca za bardzo uwagę od o bardzo wiele ciekawszego motywu w tej sferze), a samą orbite zakończył bardziej łagodnie, kilka cm przesunął napisy po prawej. Ale to moje gusta;) Jest taka popularna zasada, złotego środka. Jeśli nie znasz to podziel sobie obrazek na 9 czesci, dwie linie pionowe i dwie poziome (równe odstepy) 4 punkty przecięcia wyznaczą główne obrzary obrazu gdzie oko lubi sie zawieszać. Więc tam, oczywiscie z zasady powinny znajdować się konkrety:) Ta "zjeżdżalnia" pierwsza rzuca się w oczy, hmmm.

@infrawizjer, poproszę o te tutoriale:)

= medium is the message =
Mikołów i okolice...
24 kwi 2009, 11:39
Member

no tak. fisz mnie podpuszcza :)

znam kilka sposobów i dzieliłbym je w zależności od tego jaką grafikę tworzymy ,jeśli ma to być prosta graficzka czy logo to photoshop przy wyborze koloru będzie podsuwał nam kolor pasujący w tonacji do poprzedniego w takim malym kwadraciku po prawej od koloru wybieranego . Jest też taka opcja jak bezpieczne kolory ustawia ci wtedy bezpieczną gamę w której możesz się poruszać . przydatne do szybkiej graficzki .można też posiłkować się innymi programi , dla mnie jako dla malarza kolorysty photoshop jest biedny bo nie mogę mieszać kolorów z kolorem :)

inaczej rzecz się ma jeśli kolorujemy zdjęcie chcemy mu nadać tonacje i charakter ale nie chcemy by była to prosta monochromata . wiec każdemu obiektowi w przestrzeniu musimy nadać oddzielny przyporządkowany kolor w wybranej tonacji zgodny z zasadami perspektywy kolorystycznej :) praca żmudna . efekt zajebisty .

w wypadku pracy kolegi agusa44 przetrawiłbym to drzewo 6 % nasyceniem tła może więcej .

dałbym mu też blura żeby zagiąć nierówności cięcia ,a tą rynne wypieprzył bym w cholere bo ani w formie ani w kolorystyce nie siada ,element z znikąd . jeśli juz jakoś bardzo zależy Ci na takim elemencie to niech to będzie wypadkowa kolorów stonowanego już końca drzewa w formie jakiegoś machnięcia pędzlem ??

inna sprawa w grafice warsztatowej czy malarstwie wtedy tonacje nadajesz przez tajemnicze "promieniowanie tła" .

15 lip 2009, 20:38
Member

Obrazek
wersja przejściowa portfolio... a wiecie jak to bywa z rzeczami na chwilę...:D ale nad tamtym projektem jeszcze będę pracował...;) i rynna zostanie...:P

czekam na opinie... szczególnie od mojego... mistrza...:D

nie ma co być fałszywie skromnym...
Obrazek
16 lip 2009, 20:43
Member

fajne podoba mi sie :)
estetyka wreszcie .... estetyka to moja fetysz :)
wkurwia mnie tylko to dziwne ciemne coś w prawym górnym rogu .
zastanawiam się nad tym jak rozwiązany byłby środek znam jak na razie dwa wyjścia żeby nie spierdolić ale zobaczę jak zrobisz .
na górnym zawijasie wyszły piksele .. prosi się to o blura
na dole tez ci wyszły trzeba poprawić .
ale generalnie ja cie proszę jest pięknie ... w porównaniu tego co podawałeś nam chwile temu genialny skok brachu będą z Ciebie ludzie czekam na dalsze akcje .

jest jeszcze jedne rzecz którą warto zapamiętać obraz to gra kolorów ciepłych i zimnych

17 lip 2009, 08:29
Member

...to mój logotyp...:P ale w takim razi wymyślę inny...:)
pomysł już jest, ale z kumplem musimy wymyślić treść strony
są piksele, bo jest zapisane w jpg, jak będzie we flashu to nie będzie już to tak widoczne... te linie muszą się trochę wyróżniać, z tej kompozycji, po nich będą przebiegały błyski coś mniej więcej jak na stronie mojej starej firmy http://ultrafiolet.com/ultrafiolet/index.php?web=1
dzięx...:)
zapamiętam to...

nie ma co być fałszywie skromnym...
Obrazek
01 lip 2019, 19:48
Member

Final fantasy? Co za czasy

09 sie 2019, 17:46
Member