10 paź 2013, 11:48
mod
  • Podziękował : 0 razy
    Otrzymał podziękowań: 0 razy

Jak zbierałeś materiał do płyty?

”Byk” jest wynikiem pracy ostatnich 2 lat. Chciałem zrobić autorski album od dechy do dechy i ”Byk” takim albumem jest w 100%. Mam tu na myśli pomysły na kawałki, dobór bitów i wizję gości. Wiadomo, produkcje dały klimat, głowy teksty, dj’e skrecze a Maxflo wydało moje nowe dzieło.

Grubson jako producent wykonawczy, to naturalny wybór?

Na początku chciałem wybrać sobie pierwsze lepsze ale profesjonalne studio, Grubson, który akurat kończył robić swoje studio w domu zaproponował mi nagranie płyty u siebie. Współpracowałem z nim wcześniej, uważam, że zna się na rzeczy i nawet weteranom jak ja może zaproponować ciekawe rozwiązania.

Goście to głównie przyjaciele, dlaczego nie chciałeś rozszerzyć tego na inne osoby?

Nie myślałem nawet o tym. Niektórym ludziom byłem to winien, bo dogrywałem się na ich płyty, niektórych gości po prostu chciałem mieć na ”Byku”. Być może zrobię kiedyś epkę, na której będą wyłącznie solowe kawałki, jednak zawsze najlepiej czułem się w grupie i ten materiał temu hołduje. Nagrywam z kuplami bo doskonale się rozumiemy i chcę wspierać ich poczynania. Można zarzucić mi, że częściowo oparłem album na ich udziale ale nie można mi zarzucić albumu na zasadzie „Bu i goście”. Jeżeli chodzi o bity to wykorzystałem zdolności osób, które znam długi czas, miałem możliwość zagłębić się w to co robią i ”zaklepać” moim zdaniem majstersztyki. Wielu producentów na mojej płycie jest w szczytowej formie. Działałem spontanicznie jak zazwyczaj, również przy wyborze dj’i i osobiście w ”Byku” pasuje mi wszystko.

Gdzie Cię usłyszymy?

Po kolei: 26.10. Ruda Śląska Halemba – AS, 27.10. Rybnik – Miejskie Centrum Kultury, 9.11. Łódź – Bekstejdż, 15.11. Katowice – MegaClub (Śląski Rap Festiwal), 22.11. Opole – Klub Metro, 23.11. Kłodzko, 30.11. Knurów, 7.12. Sosnowiec – 2Doors, 8.12. Tychy – Skup kultury, 14.12. Częstochowa – TFP. Oczywiście wszystko w 2013. Cieszę się że trochę przemycę swojego materiału do innych miast, wszystkie informacje będą podawane na bieżąco na tablicy fbi na stronie Maxflo .

Chodzi już coś nowego po głowie?

W tej chwili piszę zwrotki w ramach gościnnych udziałów bo trochę się tych zaproszeń nazbierało. Na tej płycie nie pojawili się wszyscy na których mi zależało, zresztą jest sporo osób z którymi chciałbym jeszcze współpracować więc myślałem o typowym krążku z gośćmi w każdym numerze. Nie brakuje producentów z którymi chciałbym coś zrobić a wciąż poznaje nowych. Poza tym jest plan na Karaluchy z grupą Heavy Mental.

Cieszy to, że polscy słuchacze dorośli są bardziej wyrozumiali?

Rzeczywiście, nie jest to wszystko tak skostniałe jak kiedyś, z tym odbiorem jednak wciąż bywa różnie. Odkąd słuchacze dostali możliwość wypowiedzi w necie uważam, że niektórzy przeginają pałę i zamiast zwyczajnie oceniać muzykę, paskudnie obrażają artystów (anonimowość jeszcze bardziej to nakręca). Niemniej jest to kolejne pokolenie słuchaczy, ze zdecydowanie lepszym i większym dostępem do rapu. Kiedyś informację o danych artystach można było przeczytać jedynie w gazetach bądź usłyszeć w tematycznych programach. Dzisiaj doszliśmy do tego, że mamy własne wytwórnie, strony, ciuchy, konkretną promocję w sieci i rzesze oddanych fanów a mediom zależy żebyśmy w nich istnieli. W końcu to my sami sobie torujemy drogę do sukcesu i mamy ku temu środki.

Z jednej strony ogromny sukces tej muzyki w Polsce z drugiej wciąż nie możecie wejść w pełni do mainstreamu, dlaczego?

Wydaje mi się że media musiałaby być kompletnie niezależne a nie są. Tutaj wyżej dupy nie podskoczysz. Dopóki tworzysz coś i jest to w pewnych ramach przyzwoitości nie będzie to cenzurowane tylko korygowane, jeżeli natomiast będziesz mocno starał się głosić zbyt radykalne poglądy nie będzie to już aprobowane.

Czy dobrze konsumując dzisiejszy popyt na szeroko rozumiany hip-hop będzie można za parę lat zapełniać stadiony a raperzy będą celebrytami?

Ciężko powiedzieć, na pewno jesteśmy w dobrym punkcie, wszystkie największe imprezy skupiają masę ludzi, organizatorzy są zadowoleni. Wydaje mi się, że będzie się to rozwijało jeszcze prężniej, niektórzy mają z tego spore korzyści, ale chyba nigdy nie osiągniemy statusu Francuzów a tym bardziej Amerykanów. I sprostowanie – prawdziwy raper nigdy nie będzie celebrytą.

Czego można Ci życzyć?

Przede wszystkim konsekwencji i tego żebym realizował swoje plany. Żebym wydał kolejny krążek niezależnie od tego czy będzie on z gośćmi czy solo i żebym cały czas rozwijał swoją pasję.

więcej : http://iwiesz24.pl/wywiad-z-bu/

Obrazek
Bob One - Twój ruch ---> ZAMÓW

Zapraszam na mój fanpage : http://www.facebook.pl/SlaskiRapToPewniak

Powrót do BU